W CO INWESTOWAĆ W NIEMCZECH?

0
4504

Trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie od dawna nie jest dobrze postrzegane. Obecnie banki oferują różne produkty, które pomagają osobom prywatnym pomnażać
swój kapitał. Pieniądze, które wyłącznie „leżą” na koncie, nawet, jeśli jest ich coraz więcej,
w zasadzie tracą na wartości. Takie nieco „wirtualne” oszczędzanie, podobnie jak odkładanie wszystkiego do skarbonki, to w zasadzie marnowanie tych pieniędzy.

Choć zainwestowanie pieniędzy (kwota, jaką inwestujący chce przeznaczyć
na ten cel nie jest aż tak istotna) to godzenie się na ryzyko utraty swoich środków,
to jednak sporo osób decyduje się je podjąć. A co w sytuacji, gdy chcemy zainwestować pieniądze w Niemczech? Jak to zrobić, by nie stracić? W co inwestować w Niemczech?

INWESTYCJA KAPITAŁOWA – CO TO ZNACZY?

Inwestycja kapitałowa to nic innego, jak kupno określonego dobra materialnego
bądź jego fragmentu, a następnie korzystanie z wynikających z tego korzyści. Podstawowym celem każdej inwestycji jest nie tylko gromadzenie nowych środków w celach konsumpcyjnych, ale również pomnożenie posiadanego kapitału, uzyskanie jakiegoś dochodu, czy zachowanie płynności finansowej. 

Definicja to jedno. A co oznacza to w praktyce? Najlepiej wyjaśnić to na prostym przykładzie. Wyobraźmy sobie, że dysponujemy odpowiednią kwotą, by kupić
dom lub mieszkanie w Niemczech, np. w Berlinie lub Hamburgu. Marnotrawstwem
byłoby nabycie tej nieruchomości wyłącznie po to, by czekała ona, np. aż nasze dzieci dorosną i wtedy tam zamieszkają. Wynajęcie takiego domu lub mieszkania pozwoli
nie tylko utrzymać nieruchomość oraz spłacić kredyt bankowy, jeśli taki wzięliśmy na zakup nieruchomości, ale może stać się dodatkowym, a przede wszystkim bardzo regularnym źródłem dochodów.

W CO INWESTOWAĆ W NIEMCZECH – PROPOZYCJE?

Nieruchomości typu dom lub mieszkanie to dobra lokata kapitału, jednak nie jest to jedyny dostępny wariant. W co inwestować w Niemczech? Oczywiście im wyższa kwota,
jaką chcemy / możemy przeznaczyć na inwestycje, tym większe możliwości inwestycyjne. Osoby, które nie boją się ryzyka mogą swój kapitał zainwestować w niemieckie spółki.
W tym wypadku prognozowany zysk może być dużo większy niż wtedy, gdy zainwestujemy w nieruchomości. Niestety ryzyko utraty pieniędzy także jest większe.

Ponadto w Niemczech można inwestować pieniądze w akcje lub lokować je w funduszach inwestycyjnych. Te dwie możliwości stają się coraz popularniejsze wśród samych Niemców, a oferta banków w tym względzie jest coraz bogatsza. Inne możliwości to inwestycje w złoto, dzieła sztuki oraz inne waluty.

Każdy, kto chce zainwestować swoje pieniądze liczy na zysk, czyli pomnożenie
swojego kapitału. Wskazane jest, zwłaszcza w przypadku tych osób, które dopiero debiutują jako inwestorzy, aby zasięgnąć wcześniej porady eksperta. Gdzie szukać kogoś takiego
po niemieckiej stronie Odry? Coraz więcej polskich biur doradczych otwiera swoje placówki także w Niemczech. Spotkanie z pracownikiem takiego biura i rozmowa na temat planowanej inwestycji kapitału na pewno pomoże podjąć słuszną decyzję. Fachowa wiedza pracowników polskiego biura doradczego oraz ich doświadczenie, a także doskonała znajomość niemieckiego rynku niejednego zainteresowanego inwestycjami w Niemczech może uchronić przed podjęciem niekorzystnej dla niego decyzji.

Reklama